niedziela, 23 marca 2014

Do dna!Nawadnianie podczas ćwiczeń jest  niezwykle ważne. Ciało człowieka aż do 70% może składać się z wody. 


Co istotne, funkcją wody podczas treningu jest przede wszystkim regulacja temperatury ciała i usuwanie szkodliwych metabolitów.

Około 30 min Przed treningiem wypij do 500 ml płynów. Na każde 15 min ćwiczeń około 100 ml natomiast tuż po treningu do 500 ml.
 
Pij nawet gdy nie odczuwasz pragnienia, odczuwanie pragnienia świadczy już o odwodnieniu organizmu. Odwodnienie organizmu obniża koncentrację, wytrzymałość a także zdolności motoryczne.

Unikaj płynów zbyt zimnych, bo mogą powodować kolkę.Unikaj również napojów gazowanych i z zawartością kofeiny bo mimo tego, że dostarczasz płynów do organizmu, to i tak możesz się odwodnić ponieważ tego typu płyny mają właściwości diuretyczne, a co za tym idzie uzyskasz efekt odwrotny do zamierzonego.

Zwróć uwagę czy to, co pijesz ma wysoką zawartość sodu potasu i magnezu ponieważ te elektrolity są wydalane wraz z potem w trakcie wysiłku.

5 komentarzy:

 1. prawdę mówiąc, wolę nawodnić się i poleżeć. a potem znów się nawodnić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To też jest myśl ;) Na pewno nie grozi odwodnienie.

   Usuń
 2. koszmarnie wolno działa ten skrypt. od razu się odechciewa dalszej lektury

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie bardzo mogę się zgodzić z piciem tuż przed treningiem, tym bardziej jeżeli jest wysiłkowy. Trening z "pełnym brzuchem" chyba nie wszystkim wychodzi na zdrowie. Dla mnie optimum to 1,5h przed treningiem. Lepiej nawadniać się stopniowo już w trakcie treningu.
  Ogólnie blog jest ok. :)
  Pozdrawiam DR

  OdpowiedzUsuń