niedziela, 30 marca 2014

Motywacja dla początkujących.Motywacja. To słowo klucz, dla każdego, kto chciałby zmienić swój tryb życia, dietę czy formę. Dzisiaj mamy dla Was kilka porad dotyczących motywacji.

http://www.motivateplay.com/wp-content/uploads/2013/04/motivation.jpg

Metoda małych kroków. Wyznaczaj realne, wymierne i osiągalne cele. Gdy zaczynasz biegać niech Twoim pierwszym celem będzie przebiegnięcie 3 km, a nie 20. Realizując mniejsze cele osiągasz satysfakcję. Nagradzaj się za swoje postępy, opowiadaj o nich.

Śledź swoje postępy. Rób zdjęcia swojej sylwetki, mierz przebiegnięty dystans, zapisuj ciężary jakie podniosłeś, na ostatnim treningu dzięki temu wychwycisz nawet najmniejsze postępy, które zachęcą Cię do większej i cięższej pracy nad sobą.

Opowiedz o swoich planach innym. Gdy tylko ty będziesz wiedział o swoich planach to łatwiej będzie ci z nich zrezygnować. Gdy podzielisz się nimi z innymi będziesz odczuwał presję a rezygnacja będzie powodem do wstydu. 

Nie porównuj się do innych. Niech droga do osiągnięcia celu będzie wyścigiem z samym sobą, a nie z przeciwnikiem, który być może wcześniej wystartował lub ma inne możliwości niż Ty.

1 komentarz:

  1. Bardzo uniwersalne rady, dotyczące nie tylko treningów :)

    OdpowiedzUsuń